• «آنچه در نگاه ما آزمایشی تلخ جلوه می‌کند، اغلب نعمتی است که در لباسی مبدل، تجلی یافته است.» اسکار وایلد

مهمترین گام برای تحقق زندگی رویایی

dreamy-lifeآیا تصوری از زندگی رویایی خود دارید؟

آیا تاکنون به این موضوع اندیشیده‌اید که زندگی دلخواه و ایده‌آل شما چگونه می‌توانست باشد؟

این شاید اولین و مهمترین قدم در راه تحقق زندگی رویایی‌تان باشد. هیچ تغییر مثبتی در زندگی ما خودبه‌خود اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه ما بخواهیم که اتفاق بیفتد. برای دستیابی به زندگی دلخواهمان باید بدانیم که این زندگی چگونه خواهد بود. ما معمولا در میان انبوه اشتغالات روزمره فرصتی برای اندیشه دربارۀ دورنما و اهداف اصلی زندگی خود نداریم. تا وقتی که آگاهانه به زندگی رویایی خود نیندیشیم و تصوری از آن نداشته باشیم هرگز امکان تحقق آن وجود نخواهد داشت. پس باید هرچه زودتر با خود خلوت کنیم و به هرآنچه از زندگی می‌خواهیم بیندیشیم.

زندگی ما دارای ابعاد متفاوتی است. وضعیت سلامتی جسمانی، شادمانی و آرامش درونی، شغل، شرایط مالی، خانواده، روابط، شکوفایی استعدادها، پیشرفت معنوی و … برای هر فرد ممکن است وجوه خاصی از زندگی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

ما باید سناریوی زندگی رویایی خود را بنویسیم. در نوشتن قدرتی جادویی نهفته است. نوشتن ابعاد مختلفی از وجود ما را به کار می‌گیرد. در نوشتن مغز، دست و چشم ما درگیر می‌شود. نوشتن ما را به تفکر وامی‌دارد. فکر خلاق است. هر فکر یک ارتعاش و دارای انرژی است. تکرار یک فکر و تقویت این فکر در نهایت به آن واقعیت فیزیکی می‌بخشد. وقتی به زندگی رویایی خود فکر کرده، آن را تصور کرده و در مورد آن شفاف می‌شویم؛ پیام مهمی به ناخودآگاه خود ارسال می‌کنیم. ضمیر ناخودآگاه قدرتی معجزه‌آسا دارد. ناخودآگاه غیر از میلیونها وظیفه‌ای که برای بقای ما دارد، ماموریت تبدیل افکار ما به واقعیت فیزیکی را بر عهده دارد. هر روز حدود شصت هزار پالس فکری از ذهن ما عبور می‌کند که قریب به اتفاق آنها افکار خودبه‌خودی و تصادفی است. معمولا عادات و پیشامدهای بیرونی معین می‌کنند که ما به چه فکر کنیم. از این رو اکثر انسان‌ها بردۀ عادات ذهنی خودشان هستند.تا وقتی که آگاهانه نیندیشیم و افکارمان را خودمان انتخاب نکنیم این بردگی تداوم خواهد داشت. ذهن ابزار بسیار قدرتمندی است. بنابراین نباید کنترل آن را به دست محیط و پیشامدها بسپاریم. همان طور که گفته شده “ذهن یا خدمتکاری عالی است یا اربابی بی‌رحم”. نوشتن شیوه‌ای عالی برای تفکر آگاهانه و تبدیل شما به ارباب ذهنتان است.

یک تصور شفافِ مکتوب به منزلۀ یک دستورالعمل قدرتمند به ناخودآگاه است. ناخودآگاه قادر به تشخیص واقعیت از خیال نیست. ناخودآگاه، تصور شما از زندگی رویایی‌تان را به عنوان واقعیت می‌پذیرد. بدین‌ترتیب شما بذر را کاشته‌اید حالا باید مرحله تمرکز و مراقبت از این بذر را هم به درستی به انجام برسانید تا به مرور شاهد رشد آن و در نهایت محصول نهایی یعنی تحقق زندگی رویایی خود باشید. با ارسال مداوم تصویر سناریوی زندگی رویایی به ناخودآگاه، نشانه‌های بیرونی به مرور از راه خواهند رسید. همین طور شهود و قلبتان به شما راه تحقق رویاهایتان را نشان خواهد داد.

حال شما چه تصوری از زندگی رویایی خود دارید؟ از زندگی چه می‌خواهید؟ می‌خواهید چگونه آدمی باشید؟ بزرگترین رویایتان چیست؟ در مورد زندگی رویایی خود خیالپردازی کنید. در مورد آنچه می‌خواهید و اصالت آنها، دقیقا بیندیشید. وقتی خواسته‌های واقعی خود را انتخاب کردید آنها را بنویسید. این نوشته سناریوی زندگی رویایی شماست و شما اولین و مهمترین قدم را در راه تحقق آن برداشته‌اید. اگر چنین است باید به شما تبریک گفت چون فقط سه درصد از مردم جهان این کار به ظاهر ساده اما حیاتی را انجام می‌دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =