• زندگی کشف خود نیست، ساختن خود است. – جرج برناردشاو

کتاب صوتی خودنبوغ شناسی

کتاب صوتی خودنبوغ‌شناسی: چگونه نبوغ ذاتی خود را کشف و شکوفا کنیم؟

مشخصات:   کتاب صوتی،  ۱۸۵ دقیقه، حجم  ۱۷۰MB

جهت دانلود راحت تر به ۸ فایل حدود ۲۰ مگابایتی تقسیم شده است.


همه نابغه‌اند اما اگر شما نبوغ یک ماهی را با توانایی‌اش برای بالا رفتن از یک درخت بسنجید، او در تمام زندگی‌اش با این باور خواهد زیست که یک کودن تمام‌عیار است.

آلبرت اینشتین


39900 تومان – افزودن به سبدخرید

بلاتکلیفی ۳۵ سالۀ من با استعدادهایم

برای من ۳۵ سال طول کشید تا عمیقا معنای حرف اینشتین (جمله بالا) را درک کنم و آن را در زندگی ام به کار گیرم. در مدت بیش از یکسالی که این کتاب را نوشتم از تعداد آدمهایی که مثل خودم در شناخت و اقدام در جهت شکوفایی استعدادهایشان مشکل دارند، شگفت زده شدم. این تحقیقات باعث شد درک کنم که هر یک از ما نه یک استعداد خاص بلکه ترکیبی از چند استعداد خاص را در وجود خود داریم و تا وقتی که این استعدادها را به ترتیبی هماهنگ در اولویت اول شغل و کار خود قرار ندهیم همیشه در عمق وجود خود ناراضی و در حسرت خواهیم بود. خودم به مدت بیش از دو دهه در چنین وضعیتی به سر می بردم.

حدود ۵ سالم بود که خط خطی کردن کاغذ با خودکار، مداد، جوهر، دانه انار، برگ درخت و هر چیزی که اثری از خود می گذاشت را شروع کردم. تازه وقتی مدرسه رفتم فهمیدم که این کار اسمش نقاشی بود. البته من به ندرت از رنگ استفاده می کردم چون آن موقع برای ما مداد رنگی و ماژیک جزو وسایل لوکس به حساب می آمد که نمی توانستیم داشته باشیم. بنابراین من بیشتر طراح بودم تا نقاش. اما در روستای دورافتادۀ ما در منطقۀ دورافتادۀ ترکمن صحرا تنها تشویق و پاداش من، گرفتن نمره ۲۰ در نقاشی بود.

استعدادم برای خودم آنقدر عادی و بدیهی بود که فکر نمی کردم هیچ ارزش خاصی داشته باشد. و وقتی برای سال دوم راهنمایی به بندرترکمن رفتم بود که دبیر پرورشی استعداد نقاشی من را کشف کرد. او هر چه می کشیدم را با خود می بُرد و گاهی جایزه ای برایم می آورد و می گفت «نقاشی ات در فلان مسابقه برنده شده و این جایزۀ اون هست.» یک روز گفت توی مسابقات شهرستان برنده شدی. چند وقت بعد گفت توی مسابقات استانی برنده شدی و باید بری مسابقات کشوری. من تا اون موقع از بندرترکمن خارج نشده بودم و حالا باید می رفتم اصفهان برای مسابقات هنرهای تجسمی کشوری.

با دو تا مداد و یک پاک کن که توی ساکم گذاشتم راهی مسابقه شدم. با دیدن انواع ابزار و وسایل نقاشی بقیه خنده ام گرفت. از طرف دیگر فهمیدم که آنها آموزشگاه نقاشی رفته بودند. از اینکه نقاشی را هم می شود یاد گرفت، تعجب کردم چون خودم هیچ وقت آن را از کسی یاد نگرفته بودم.

من در حال طراحی روی دیوار خوابگاه دانشجویی ۱۳۷۵

روز مسابقه، در محوطه ای باز در زیر درختان کاج نشستیم و قرار شد که یک سری از وسایل سنتی از جمله گلیم، فرش، شمعدون، کوزه، دوتار و … را که در وسط چیده بودند را نقاشی کنیم. استادانی از دانشگاه تهران آمده بودند و برگزاری و داوری مسابقات را بر عهده داشتند. یکی از آنها دور و بر من را نگاه کرد و چون هیچ وسیلۀ نقاشی اطرافم ندید، پرسید: وسایل نقاشی نیاوردی؟ گفتم چرا و مدادها و پاک کن را که توی یک کاغذ پیچیده بودم از جیبم درآوردم. او با دیدن آنها خیلی تعجب کرد و خندید و گفت: همش همینه؟ گفتم: بله من همیشه فقط از مداد و پاک کن استفاده می کنم. گفت اشکال نداره ولی اینها مداد معمولی هستند و باید از مداد طراحی استفاده کنی. برای اولین اسم مداد طراحی را می شنیدم. خلاصه او چند تا مداد طراحی برایم آورد و در مورد هر کدام از آنها توضیح داد.

مسابقه از ۸ صبح شروع می شد و تا ۴ بعد ظهر ادامه داشت. من همان طوری که همیشه موقع طراحی برایم پیش می آمد بدون اینکه حواسم به محیط باشد غرق در طراحی شده بودم و ساعت ۴/۵ آخرین نفری بودم که کارم را تمام کردم. داورها به ما گفته بودند که مهارت و تکنیک کار زیاد اهمیت ندارد و فقط خلاقیت شماست که بیشترین امتیاز را دارد. من بعد از اینکه وسایل سنتی تلنبار شده را کشیدم تازه به یاد خلاقیت افتادم. کمی فکر کردم. ایده ای به ذهنم رسید. و آن این بود که  دور آن وسایل یک گوشۀ یک ساختمان مدرن را کشیدم و این ایده برای خودم رضایتبخش بود.

کار که تمام شد از آنجایی که هیچ امیدی به برنده شدن نداشتم تصمیم گرفتم آن را برای خودم بردارم و به عنوان یادگاری و سوغاتی به خانه ببرم. چون کاغذ بزرگ و خوبی داده بودند (کاغذ طراحی اشتنباخ) و مدادهای فوق العاده و من هم تا اون موقع اینقدر جدی و طولانی روی یک طراحی وقت نگذاشته بودم حیفم می امد که آن را به آنها بدهم. اما اجازه ندادند که آن را برای خودم بردارم چون باید صورتجلسه می شد و به مسئولین مسابقه تحویل داده می شد.

در جلسه اختتامیه دیدم که سرپرست گروه ما دارد من را هل می دهد. گفتم: چی شده؟ گفت: «حواست کجاست؟ اسمتو نشنیدی صدا کردن؟ نفر دوم شدی برو بالا جایزت رو بگیر.»

خلاصه چنین بود که من در سال سوم راهنمایی نفر دوم مسابقات نقاشی کشوری شدم. اما آیا من نقاشی را ادامه دادم؟ آیا من نقاش شدم؟ آیا من در رشته نقاشی تحصیل کردم؟ جواب همۀ این سوالات منفی است. موانع زیادی وجود داشت که اجازه نمی داد من کاری را که در آن استعداد و به آن علاقه داشتم، دنبال کنم.

حدود ۹ ساله بودم که اولین شعرم را گفتم. در ۱۲ سالگی برای دوستانم قصه های فی البداهه می گفتم که ساعتها با علاقه گوش می کردند. اما من هیچ وقت شاعر یا داستان نویس نشدم.

مدرسه جایی نبود که من در آن راحت باشم. از هرگونه تحمیل و وظیفه اجباری نفرت داشتم. نمره هایم عالی بود و شاگرد ممتاز بودم اما مدرسه و کتابهای درسی را دوست نداشتم. دبیرستان را در نمونه دولتی شبانه روزی در گرگان بودم. من از خود مدرسه و کلاس درس نفرت داشتم و حالا علاوه بر آنها در خوابگاه شبیه پادگان آنجا هم اسیر شده بودم. من فقط منتظر بودم دیپلم بگیرم و از آن محیط خلاص شوم. نه به فکر تست زدن بودم و نه هر گونه آمادگی جدی برای کنکور. در همان دبیرستان بود که علاوه بر مدرسه و خوابگاه، کنکور هم به لیست موارد نفرت آور من اضافه شد.

ریاضی و فیزیک را دوست داشتم و همیشه در آنها نمره های بالایی می گرفتم اما نمی دانستم چکار کنم و چه رشته ای را انتخاب کنم. از طرف دیگر روحیه من به هیچ وجه با آزمونی مثل کنکور سازگار نبود.

سعی کردم از طریق المپیاد، کنکور را دور بزنم. تا مرحلۀ دوم المپیاد فیزیک پیش رفتم اما آنجا بود که فهمیدم همان بساط کنکور مثل آموزشگاه، دبیر خصوصی و معلم المپیاد آنجا هم به راه است. فقط سوالات تشریحی بودند. سوالی را که من با کلی فکر و مثلا خلاقیت، در مدت دو ساعت حل کرده بودم بقیه با استفاده از «نکته های المپیادی» در یک ربع حل کرده بودند. چنین بود که از سیستم المپیاد هم حالم به هم خورد.

من که عشق فیزیک و ریاضی بودم و همیشه نمره های عالی می گرفتم آیا فیزیکدان یا ریاضیدان شدم؟ خیر، برعکس من که از شیمی متنفر بودم در رشته مهندسی شیمی قبول شدم. ترم سوم خواستم به فیزیک تغییر رشته بدهم اما از لحاظ قوانین دیر شده بود و نشد. عجیب این بود که من می دانستم در چه چیزی استعداد دارم و به چه چیزی علاقه دارم اما در عمل همیشه عکس آن را انجام می دادم. چرا این طور بود؟

احساس می کردم در درونم آدم غریبه ای وجود دارد که گویا نمی خواهد من شاد و خوشحال باشم و کاری را که  دوست دارم انجام دهم. من واقعا چند نفر بودم؟ و کدام یک «من واقعی» بود؟ من چه کسی بودم؟

برای یافتن پاسخ این سوالها و برای درآمدن از بلاتکلیفی در رابطه با استعدادها و علایقم از سال دوم دبیرستان در زمینه روانشناسی شروع به مطالعه کردم. برادرم دانشجوی روانشناسی بود و من از طریق کتابهای او فهمیدم که آن مطالب احتمالا می تواند به من کمک کند.

بیشتر دوران تحصیل مهندسی را به مطالعه آزاد و خودآموزی در زمینه خودشناسی و خودشکوفایی و فلسفه، تاریخ علم و تاریخ هنر گذراندم. پس از دانشگاه دو سال در خدمت نیز این مطالعات را ادامه دادم.

گرایش من صنایع غذایی بود و پس از ۲ سال خدمت سربازی در تهران، در شهر زنجان در یک کارخانه لبنیات مشغول به کار شدم . چهار سال در زنجان، تنها، زندگی و کار می کردم و همچنان بیشتر وقت آزادم با مطالعات شخصی در همان زمینه ها پر می شد. اما در آن زمان به عکاسی هم پرداختم و در یکی دو مسابقه جایزه گرفتم. یک فیلم مستند هم ساختم که از جشنواره سونی لوح تغییر دریافت کرد.

اما آیا من عکاس یا فیلمساز شدم؟ خیر.

نمونه ای از کارهای عکاسی من؛ محوطۀ متروی گلشهر کرج، زمستان ۱۳۸۹

چند سال بعد به خاطر علاقه ام به علم و فلسفه در آزمون کارشناسی ارشد رشتۀ فلسفه علم شرکت کردم. دو سه سال در این آزمون شرکت کردم و بالاخره در بار سوم در دانشگاه امیرکبیر قبول شدم. با شرایط ممتاز فارغ التحصیل شدم.

اما آیا من فیلسوف شدم؟ خیر.

39900 تومان – افزودن به سبدخرید

آیا این داستان برای شما آشنا بود؟

نمی دانم شما چه سرگذشتی در رابطه با علایق و استعدادهایتان داشتید و آیا توانستید استعدادها و علایق خود را دنبال کنید و به موفقیت و احساس رضایت درونی و پاداش های بیرونی در آن زمینه برسید یا نه. اما آنچه چند سال پیش فهمیدم این بود که داستان من، حکایت خیلی از آدمهاست. فهمیدم که فقط ۲% از بزرگسالان می توانند استعدادهای ذاتی خود را پیگیری و شکوفا کنند. و حقیقت عجیب تری که کشف کردم این بود که شکست ۹۸% افراد در این زمینه هیچ ربطی به میزان استعداد آنها ندارد. بلکه عوامل دیگری وجود دارند که موانع درونی و بیرونی زیادی برای ما ایجاد می کنند که نمی گذارند علایق و استعدادهای طبیعی خود را پیگیری کنیم. تا آن موقع ۳۵ سال سن داشتم اما همچنان در رابطه با استعدادها و علایق و شغل، احساس سردرگمی و بلاتکلیفی می کردم و تا آن موقع بیش از ۱۷ شغل را تجربه کرده بودم. تا اینکه سالها تحقیقات، مطالعه و تفکر، حقایقی را در مورد خودم بر من آشکار کرد.

39900 تومان – افزودن به سبدخرید

چگونه زندگی ام را متحول کردم؟

معمای وجود خودم همیشه جذاب ترین مساله و معما برای من بود و با حل هر قسمتی از این معما زندگی من مقداری در جهت مورد علاقه ام تغییر می کرد. همیشه در فشار مالی، فشار ناهمرنگی اجتماعی، فشار محیط کاری قرار داشتم اما هرگز اجازه ندادم هیچ فشاری مرا از جستجو برای کشف خودم باز دارد. در هر شرایطی به مطالعات و تحقیقاتم برای شناخت خودم، علایقم و استعدادهایم ادامه دادم و هنوز هم همین طور است.

فهمیدم که با هر مقدار شناخت از خودمان همچنان ابعاد ناشناختۀ جدیدی در وجودمان کشف می شود. اما کاری که من توانستم بکنم این بود که تمام وقتم را برای این شناخت بگذارم. من در ۳۵ سالگی فهمیدم که این همان کاری است که می خواهم با تمام وجودم انجام دهم و در واقع داشتم به مدت ۲۰ سال آن کار را بدون هیچ مزدی و فقط به خاطر علاقه، کجکاوی و اشتیاق برای شناخت خودم انجام می دادم.

در این مسیر من با انسان های بزرگی همنشین شدم. اینشتین، یونگ، مولوی، حافظ، خیام، نیچه، کریشنا مورتی، دیپاک چوپرا، امیلی دیکنسون، هلن کلر، ویکتور فرانکل، کارل راجرز و بسیاری آدمها و کتابها بزرگترین الهامات و مکاشفات را برای من به همراه داشتند و هنوز هم دارند.

با مطالعات و تحقیقات این سالها توانستم تمام علایق و استعدادهایم را در یک کار باهم سازگار و همسو کنم و با تمام وجود بر آن متمرکز شوم. دورۀ ۲۰ سالۀ خودآموزی من و دمدمی مزاجی ام در رابطه با شغل و علایق باعث شده بود که اطلاعات و تجربه زیادی در این زمینه کسب کنم. همۀ اینها را در فعالیتی شامل نویسندگی، سخنرانی، مشاوره و مربیگری در زمینۀ خودشناسی و خودشکوفایی متمرکز کردم. کتاب خود نبوغ شناسی، عصارۀ آموخته های من در این زمینه است که مطمئن هستم برای همه می تواند مفید، راهگشا و الهامبخش باشد.

39900 تومان – افزودن به سبدخرید

کتاب خودنبوغ‌شناسی دربارۀ چیست؟

به دلیل ضعف‌های تربیتی و آموزشی و سایر عوامل محدودکننده، اکثر انسان‌ها در کشف و شکوفایی علایق و استعدادهای خود، موفق نمی‌شوند. دنبال کردن علایق و استعدادهای ذاتی‌مان نه تنها منبع اصیل شادمانی و رضایت درونی است بلکه شکوفایی استعدادهای ذاتی، کسب موفقیت و استقلال مالی را برایمان سریع‌تر و راحت‌تر می‌سازد. فرض کنید اگر بیل گیتس به‌جای علوم کامپیوتر، که عاشق آن بود، وارد کار بورس می‌شد، بازهم می‌توانست ثروتمندترین مرد جهان شود؟ یا اگر وارن بافت، که شیفته بورس بود، دنبال علوم کامپیوتر می‌رفت بازهم یکی از مولتی میلیاردهای جهان می‌شد؟ همۀ افرادی که موفقیت‌های بزرگ کسب کرده‌اند، عاشق کارشان بوده‌اند.

انجام کاری که به آن علاقه داریم، غیر از لذت و موفقیت، باعث رشد شخصی و معنوی ما می‌شود. با حرکت در جهت نبوغ ذاتی و رسالت شخصی از شادمانی، رضایت درونی، معناداری، رفاه و استقلال مالی، رشد شخصی، خودشکوفایی و تعالی معنوی بیشتری برخوردار گشته و درعین‌حال خدمتی ارزشمند نیز به جهان عرضه می‌کنیم.

همه نابغه‌اند اما اگر شما نبوغ یک ماهی را با توانایی‌اش برای بالا رفتن از یک درخت بسنجید، او در تمام زندگی‌اش با این باور خواهد زیست که یک کودن تمام‌عیار است. آلبرت اینشتین

کتاب “خودنبوغ‌شناسی” یک دانش-مهارت جدید را ارائه می‌کند. دانشی که ما را به شناخت توانایی‌ها و استعدادهای منحصربه‌فردمان قادر سازد؛ و مهارتی که روش شکوفا ساختن استعدادهای ذاتی‌مان را به ما آموزش دهد تا در نهایت بتوانیم با انجام کاری که به آن علاقه و در آن استعداد داریم، ضمن رشد شخصی و معنادار ساختن زندگی خود، با ارائه خدمت و ارزشی خاص به جامعه، به ثروت و استقلال مالی نیز دست یابیم.

39900 تومان – افزودن به سبدخرید

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که به شناخت علایق و استعدادهای خود بها می‌دهند و می‌دانند که مهمترین سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری روی خودشان است.

افرادی که دارای پتانسیل‌های بالایی هستند اما قادر به بالفعل کردن آنها نبوده‌اند.

افرادی که رشد شخصی  و خودشکوفایی برای آنها اهمیت زیادی دارد.

افرادی که از شغل و درآمد خود ناراضی بوده و دوست دارند با انجام کار مورد علاقه‌شان به استقلال مالی نیز دست یابند.

افرادی که تحصیلاتی غیر از علایقشان را دنبال کرده‌اند و احساس می‌کنند که استعداد واقعی‌شان سرکوب و نادیده گرفته شده است.

افرادی که به دلیل عدم تحقق قابلیت‌های درونی احساس نارضایتی می‌کنند و عدم معناداری در رابطه با زندگی خود دارند.

افرادی که استعدادهای خود را تا حدودی شناخته و شکوفا ساخته‌اند اما می‌خواهند گام‌های بزرگتری در این مسیر بردارند.

افرادی که می‌خواهند معنای وجودی و رسالت شخصی خود در این زندگی را کشف و عملی کنند.

افرادی که مایلند با بکارگیری نبوغ ذاتی خود در راستای رسالت شخصی خود، ضمن ارائه ارزش و خدمتی به جهان، به شادمانی حقیقی و رضایت عمیق درونی دست یابند.

افرادی که دوست دارند با انجام کاری که به آن علاقه و در آن استعداد دارند به ثروت و استقلال مالی نیز دست یابند.

افرادی که با شکوفایی نبوغ ذاتی‌شان ، می‌خواهند میراثی حقیقی از خود در جهان باقی بگذارند.

تمام افرادی که آمادگی و شهامت گام نهادن در مسیر خودشناسی و خودشکوفایی و تحقق خود برترشان را دارند.

با کشف و شکوفایی نبوغ ذاتی‌تان می‌توانید  با شادی و لذت و به آسانی به بزرگترین رویاهایتان دست یابید و زندگی خود را از هر لحاظ زیباتر و غنی‌تر نمائید. بزرگترین گنج در درون شما پنهان است و آن نبوغ ذاتی شماست. بدون شکوفایی قابلیتهای درونی هرگز رضایت و شادمانی حقیقی را تجربه نمی‌کنیم. این موهبتی بی‌همتاست که فقط به شما اعطا گردیده است. با کشف و شکوفایی این موهبت یگانه، خود و جهان را از مواهب آن برخوردار سازید.

اگر با تمام قابلیت‌هایتان زندگی نکنید به خداوند خیانت کرده‌اید.    لویس لوینسون

با شکوفایی نبوغ ذاتی، زندگی رویایی خود را خلق کنید

 

39900 تومان – افزودن به سبدخرید

شنیدن بخشی از کتاب

نظر کاربران:


اسلمی:

با سلام و عرض خسته نباشید. بنده اسلمی هستم از کشور سوئیس٫ درقدم اول تشکر میکنم بابت تمامی مطالب مفید و ارزندتون بسیار خرسندم که که از مطالبتون استفاده میکنم و نهایت استفاده رو میبرم. بنظرم این کتاب میتونه بهترین در موضوع خودش باشه نویسنده محترم آقای موسی توماج که قلمشان رسا باد، به بهترین نحو ممکن کلامشان را نوشته اند به طوری که تک تک کلمات و جملات با روح خواننده حرف میزنند.


احمدی:

باسلام از سایت بسیار خوبتون احمدى هستم از عراق من واقعا حند مدتى هست که از خودم سوال مى کنم جکونه نبوغ خود رو بیدا وکشف کنیم و در طول روز از خود مى برسیدم جکونه نبوغ خودم رو کشفو بیدا کنم تا اینکه بطور اتفاقى کتاب نبوغ ذاتى خود رو بشناسید رو توى کوکل از طریق سایت بیدا کردم و بسیار خوشحالم که واقعا زندکى رو دوباره شروع مى کنم ونبوغ خود رو دوباروه کشف کردم بزار هم متشکرم


نیما:

با سلام خدمت شما مربی محترم جناب آقای توماج بنده یکی از اعضای جدید وبسایت شما «زندگی رویایی» هستم و از طریق جستجو در اینترنت با این وبسایت آشنا شدم.بعد از عضویت در سایت اقدام به خرید کتابتون «خود نبوغ شناسی» کردم و به مطالعه اون پرداختم.باید این رو از ابتدا بگم که شناخت استعداد فردی و ذاتی و همچنین رشد و شکوفایی اون همواره یکی از دغدغه های ذهنی من بوده و مطالب شما در این کتاب واقعا برای من مفید واقع شد.


پورصمدی:

سلام آقای توماج.وقت بخیر.پورصمدی هستم کارشناس گفتاردرمانی و ارشد مشاوره خانواده.کتاب خود نبوغ شناسی رو خریدم و مطالعه کردم ولی هنوز نتونستم واضح نبوغی که در من شور و هیجان زیادی رو ایجاد کنه برای ادامه مسیر موفقیت پیدا کنم.از شما راهنمایی میخوام.با تشکر


جواد عباس فروغ:

با سلام و درود. کتاب را دانلود و دریافت کردم. از پاسخ شما تشکر میکنم و آن را به دقت خواندم. اولین تلاشم مطالعه ی کتاب شما خواهد بود.
از نوجوانی به نعمت مطالعه علاقه مند هستم و کتابهای بسیاری از نویسندگان کشور و خارجی را خوانده ام . همیشه در باره تاریخ ، روانشناسی ، علم ، جامعهه شناسی و رمان مطالعه دارم . درحال حاضر کتاب شوک آینده از الوین تافلر را میخوانم که بسیار جذاب است.
از حسن نظر شما سپاسگزارم. امیدوارم بتوانیم خود و جوانان کشور را چنان تربیت کنیم که روزی مانند مردم سویس به سلامت و آرامش و سعادت کشورمانن افتخار کنیم.


مهدی:

با سلام
مدتی است با خودم کلنجار می روم تا استعداد واقعی خود را پیدا کنم تا اینکه یک ایمیل از سایت شما برایم فرستاده شد وقتی به سایت مراجعه کردم در قسمتت محصولات کتاب خود نبوغ شناسی نظر من را جلب کرد و با خود گفتم این همان چیزی است که می خواهم کتاب را دانلود کردم


جمیل:

باسلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم آقای توماج استاد من جمیل احمدی۳۶ سالمه و کتاب رو خوندم می تونم به جرات بگم بهترین کتابی بوده که خوندم در مورد نبوغ شناسی.


هستی:

با سلام
عضو جدید گروه هستم و از شما بسیار سپاسگزارم و خیلی خوشحالم که حداقل ۲ کتاب عالی از شما دانلود کردم .


ژاله:

واقعا عالی بود.
من از خدا برا این مطلبی که در اختیارمون قرار دادین کلی خیر رو براتون دعا می کنم.


اکبر عظیمی چمنی:

باسلام مبلغ ۹۹۰۰تومان برای خرید کتاب خودنبوغ شناسی پرداخت کردم ولی نمی دانم چطور باید کتاب را دریافت کنم خواشمندم راهنمایی کنید


فائزه:

سلام. من در نروژ زندگی می کنم. می خواستم ببینم چطور می توانم کتاب های شما را دریافت کنم؟


مسعود:

سلام استاد بسیار ممنون وسپاسگزارم بابت مطالب عا لیتون استاد من مهندس عمران هستم ولی به دلیل نبودن اشخاصی که بتوانند منو راهنمایی کنند اصلا موفق نبوده ام احساس می کنم شاید باید دنبال حرفه دیگری برم چون به شدت به این اصل اعتقاد دارم که باید دنبال کار و حرفه ایی بروم که به آن علاقه دارم لطفا منو راهنمایی کنید چکار کنم چطور بدانم به قول شما که می فرماییید هر کسی را بهر کاری ساخته اند من از بهر چه کاری ساخته شده ام استاد لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

موسی توماج:

سلام دوست عزیز
اگر جدا به دنبال اشخاصی باشید که بتوانند به شما در جهت موفقیت و رشد شخصی کمک کنند آنها را خواهید یافت. به قول معروف “هرگاه شاگرد آماده باشد استاد پدیدار می شود”. کتاب خودنبوغ شناسی: چگونه نبوغ ذاتی خود را کشف و شکوفا کنیم؟ برای همین منظور نوشته شده است. بعد از خواندنن کتاب اگر سوالی داشتید در خدمتان هستم.


مهناز:

باسلام وقتتون بخیر
ببینید من چندین ساله که کتابهای زندگی و موفقیت و خودشناسی رو مطالعه میکنم ولی متاسفانه حس میکنم هنوز نتوانسته ام خودمو دقیقا پیدا کنم و استعدادهاموو پیدا کنم و چون در محیطی ک زندگی میکنم و اطرافیانم هیچ انرژی مثبت و خوبی ب من نمیدهند و این موضوع من و سالیانه ساله آزار میده چون کاملا طرز تفکر من با اونها متفاوت هست و حس میکنم کسی من و نمیتونه درک کنه. من تو زندگیم شکست های زیادی خوردم اما تونستم خودمو بازهم ب زندگی امیدوار کنم و ادامه بدم اما چیزی که الان سخت نگرانم کرده اینه که نمیدونم چطور ایندمو بسازم وقتی انرژی خوبی از اطرافم ندارم؟ گاهی دلم میخواد از جایی که هستم بروم ولی هرچی فکر میکنم میبینم جایی هم برای رفتن ندارم. لطفا من و راهنمایی کنید و بگید چکار کنم که خودمو و استعدادامو و زندگیمو پیدا کنم و بسازم..
ممنون

موسی توماج:

سلام دوست عزیز
مطالعه برای رشد شخصی امری حیاتی است اما اینکه چه کتابی را و چگونه می‌خوانید مهمتر است. بعضی کتابها الهامبخش‌اند و چیزی را در درون ماا تغییر می‌دهند و برخی کتابها فقط وقتمان را تلف می‌کنند. خواندن منفعلانۀ یک کتاب به شیوۀ خواندن روزنامه یا مثل تماشای تلویزیون فقط نوعی سرگرمی و اتلاف وقت است. هر کتابی باید با تمرکز و دقت خوانده شود. در مورد کتابهای رشد شخصی و خودشناسی باید مطالب آنها را با زندگی روزمره خود تطبیق داده، لُپ مطالب کاربردی آن را یادداشت کرده و هر از چندگاه باید مرور کنیم تا به بخشی از آگاهی ما بدل شود. علاوه بر آن، هر چیز جدید و مفیدی را که می‌آموزیم باید بلافاصله در زندگی روزمره خود به کار گیریم. فقط در این صورت است که آموخته‌ها می‌تواند باعث تغییر زندگی و رشدمان شود. پیشنهاد می‌کنم کتاب خودنبوغ‌شناسی را به همین شیوه مطالعه و استفاده کنید. این کتاب برای افراد بسیاری در جهت شناخت وو شکوفایی استعدادها و نبوغ ذاتی‌شان مفید بوده و امیدوارم برای شما نیز چنین باشد.


حمیدرضا:

با سلام من کتاب خود نبوغشناسی رو خریده بودم .ولی متاسفانه گوشی من دچار مشکل شد و اطلاعاتم پاک شد . میشه لطفا کتاب رو مجددا برای من ارسال کنید .با تشکر

موسی توماج:

سلام دوست گرامی

کتاب خود نبوغ شناسی به ایمیل شما ارسال گردید

با آرزوی موفقیت روزافزون


mah.hd:

چند وقتیه که فکر میکنم دقیقا از زندگیم چی میخوام و من برای چه کاری ساخته شدم ؟ با خودم فکر میکنم که من دوست ندارم از دیگران تقلید کنم و چند سال دیگه جز یک فرد کپی شده کس دیگری نباشم . میخوام راه خودم رو برم و این موضوع همیشه ذهنم رو درگیر کرده و نمیتونم به سادگی از کنارش رد بشم. با خوندن این مقاله و یادآوریِ اینکه در دوران کودکی چه کاری باعث لذتم میشد حس خوبی پیدا کردم ولی با موانع چکار باید کرد با محدودیت های موجود در خانواده و جامعه ؟؟؟

موسی توماج:

سلام دوست عزیز
تلاش شما را در جهت خودشناسی و خودشکوفایی تحسین می کنم
خوشحالم که این نوشته احساس خوبی به شما بخشیده است
برای پاسخ به سوالتان پیشنهاد می کنم مقالۀ هفت مانعی که نمی گذارد نبوغ ذاتی خود را شکوفا کنید را بخوانید
کتاب خودنبوغ شناسی هم راهنمای خوبی برای کشف و شکوفایی توانایی های شخصی است
کتاب رایگان چگونه می توانم میلیاردر شوم؟ را حتما بخوانید. در تمام زمینه ها فوق العاده برایتان راهگشا خواهد بود
برای شما آرزوی خودشناسی و خودشکوفایی روزافزون دارم


6 Comments

 1. با سلام وخدا قوت .من کتاب خودنبوغ شناسی رو قبلا خریداری کردم .آیا امکان خرید فایل صوتی کتاب به تنهایی هست؟ اگر هست هزینه اش چقدر است.

  • موسی توماج ایری

   سلام علی عزیز
   بله. محصول این صفحه فایل صوتی کتاب خودنبوغ شناسی است و همان طور که مشخص است قیمت در زیر آن درج شده است.
   با آرزوی خودشکوفایی روزافزون برای شما

 2. سلام.
  من سن زیادی ندارم ولی درباره هدفم و زندگیم کنجکاوم… خیلی دنبال ایمیلتون بودم… ممنون میشم بگین ازتون چند تا مشاوره می خواستم.
  متشکرم

 3. سلام من pdf کتاب خود نبوغ شناسی را از سایت خریداری کرده ام
  در کتاب نوشته که خود نبوغ شناسی مبتنی بر شش اصل بنیادی است که هر اصل در یک فصل بسط یافته و تشریح شده است

  ولی کتاب ۵ تا فصل بیشتر نداره !!!

  ممنونم

  • موسی توماج ایری

   سلام دوست عزیز

   بله درست است. ولی منظور این نبوده که همۀ شش اصل در این کتاب آمده است
   چون اصل ششم “اصل ثروت آفرین نبوغ ذاتی: تبدیل نبوغ ذاتی به ثروت مادی” بحث مفصلی می باشد کتاب “راه آسان ثروتمند شدن” را تماما به آن اختصاص داده ایم.

   ممنون از دقت نظر شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 82 = 88